35 yıllık atölyecilik geçmişinden sonra, ikinci kuşakla birlikte 2002 yılında TEKNOKLİNİK adıyla kurumsallaşmıştır.

2009 yılı itibariyle İDEA|ARTE markası altında, mimari tasarım, mimari ve ahşap uygulamalarında çözüm ortaklığı sunmaya devam etmektedir.

İDEA|ARTE ön tasarım sürecinden başlayarak; bina programı, nitelikli estetik algı ve maliyet gibi kriterleri göz önüne alarak, doğru kişiye doğru tasarım anlayışıyla fikirleri uygulamaya geçirmektedir. Özellikle nitelikli proje ve uygulama arayışındaki kullanıcılara optimum çözümlerle nitelikli alanlar sunmayı hedeflemektedir.

Dar alanda nitelikli mutfak çözümlerinden konut bütününe, ev-ofis ölçeğinden geniş programlı ofis yapılarına kadar çözümler üretmekte, fonksiyon karmaşasından arındırılmış kullanışlı alanlar yaratmaktadır.

Tasarımın her aşamasında kullanıcının fonksiyon ve estetik kaygılarını göz önüne alarak 3 boyutlu tasarım uygulamalarından "Sanal Gerçeklik" platformlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede kullanıcıyı sürece dahil ederek projelendirme yapmakta ve kullanıcının dokunabileceği ürün numuneleriyle süreci devam ettirerek uygulamaya koymaktadır.

Başlangıçtan sonuca kadar kullanıcı dostu olmayı hedefleyerek, kullanıcıyı sürecin başlangıcından işi teslim aldığı ana kadar mutluluk esaslı iş anlayışını deneyimleme olanağını sağlar.